fbpx

Dažniausiai užduodami klausimai

Dažniausiai užduodamas klausimas: kas yra NVŠ?

NVŠ – neformalusis vaikų švietimas.

Neformaliojo vaikų švietimo lėšos iš Europos Sąjungos finansinės paramos, bendrojo finansavimo ir kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų yra skiriamos savivaldybėms neformaliojo vaikų švietimo plėtotei, siekiant didinti vaikų, ugdomų pagal NVŠ programas, skaičių.

NVŠ finansavimas skiriamas teikėjams, atkreditavusiems NVŠ programas savivaldybėje.

Kas ir kiek gali gauti NVŠ krepšelių?

Teisę pretenduoti į NVŠ finansavimą turi vaikas, kuris mokosi pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas formaliojo švietimo įstaigose.

NVŠ lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta NVŠ programa, kuriai NVŠ lėšas skiria ta savivaldybė, kurioje vaikas mokosi pagal NVŠ programą, nepriklausomai, kurioje savivaldybėje jis gyvena ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą.

Kaip paskirti NVŠ krepšelį LISPA mokyklai?

Tėveliams, norintiems paskirti vaiko NVŠ krepšelį LISPA mokyklos būreliui ir gauti nuolaidą mokesčiui už užsiėmimus, reikia registracijos formoje pateikti vaiko asmens kodą, kad mokyklos administratorius Lietuvos mokinių registre galėtų priskirti NVŠ krepšelį pasirinktai programai.

Ar NVŠ krepšelis kompensuoja lankomo būrelio kainą?

Taip. NVŠ krepšelis dalinai kompensuoja lankomo būrelio kainą.

Pavyzdžiui, jei standartinė būrelio kaina – 33 eurai, o Savivaldybė skiria 15 eurų NVŠ krepšelį, tai mokėtina būrelio kaina mėnesiui – 18 eurų.

Ar visose Savivaldybėse NVŠ krepšelis yra 15 eurų?

Ne. Kiekviena Savivaldybė NVŠ krepšelio dydį nustato skirtingai. Jis taip pat gali keistis priklausomai nuo finansavimo šaltinio, bet apie visus pasikeitimus LISPA mokyklos administracija informuoja tėvelius individualiai.

Ar kiekvienas vaikas gali gauti NVŠ krepšelį LISPA mokykloje?

Ne. Kadangi Savivaldybės skiriamų krepšelių kiekis paslaugų teikėjams yra ribotas. Dėl to NVŠ krepšelio nuolaida LISPA mokyklos moksleiviams suteikiama pagal registracijos pirmumą.

Kodėl registracijos formoje prašomas vaiko asmens kodas?

Todėl, kad tėveliams norintiems gauti NVŠ krepšelį reikia LISPA mokyklai pateikti vaiko asmens kodą, kad LISPA mokyklos administratorius galėtų vaiką užregistruoti ir priskirti jam mokymo programą Lietuvos mokinių registre, kuris ir reikalauja vaiko asmens kodo.

Ar reikia mokėti už užsiėmimą, kurį vaikas praleido dėl ligos?

Nuolaidos už pavienius praleistus užsiėmimus dėl ligos ar kitų priežasčių nėra taikomos, dėl šios priežasties yra sukurtos sąlygos pasimokyti papildomai. Išskirtiniais atvejais visos detalės yra derinamos individualiai su LISPA mokyklos administracija.

Ar yra galimybė atidirbti už praleistą užsiėmimą?

Taip, atidirbimui yra kelios galimybės:
1. Jei yra suformuotos tos pačios programos kelios grupės, moksleivis gali sudalyvauti kitos grupės užsiėmime;
2. Pasitarus su mokytoju ir leidžiant techninėms galimybėms darbus atlikti namuose;
3. Savarankiškai pasimokyti LISPA mokyklos „Maker Space” erdvėje, konsultuojantis su ten dirbančiais specialistais.

Ar galima už būrelį sumokėti grynais pinigais mokytojui?

Ne. Mokytojas neatsako už grynųjų pinigų surinkimą. Mokėti grynaisiais pinigais galimybė yra, tačiau dėl jos reikia susitarti iš anksto su LISPA mokyklos administratoriumi. Už suteiktas paslaugas rekomenduojame mokėti interneto bankiniu pavedimu.

Scroll to Top