Eksperimentų rinkinys Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje

Sausio mėnesį Vilkaviškio rajono savivaldybėje įgyvendintas edukacinis projektas „Eksperimentų rinkinys“, kuris buvo dalis projekto „Tūkstantmečio mokyklos II“. Šios edukacijos tikslas – skatinti mokinių kūrybiškumą, tyrimų įgūdžius ir STEAM kompetencijas, atliekant įvairius eksperimentus, susijusius su žmogaus sveikatos rodikliais, aplinkos veiksnių matavimais ir chemijos bandymais. Edukacijose dalyvavo net 17 klasių, besimokančių Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje.

Eksperimentai ir praktinės veiklos

Edukacijos organizavimas buvo paremtas tyrimais ir eksperimentais, kurių metu mokiniai iš arti susipažino su įvairiais fiziologiniais parametrais, aplinkos veiksniais ir praktinėmis analizėmis.

Jaunųjų daktarų laboratorija: Mokiniai mokėsi matuoti kraujo spaudimą, analizuoti rezultatus bei tyrė širdies kardiogramą ramybės būsenoje ir po fizinio krūvio. Aktyvioji dalis leido praktiškai pamatyti, kaip fizinis aktyvumas veikia širdies ritmą. Be to, atliktas plaučių tūrio matavimo eksperimentas, padėjęs suprasti kvėpavimo sistemos veikimą.

Aplinkos tyrimai. Garso ir radiacijos matavimas: Mokiniai susipažino su garso spektro analizėmis ir išmoko matuoti garsą naudodami jutiklius bei „Micro:bit“ mikrokompiuterius. Taip pat buvo tiriama aplinkos radiacija – matavimai atlikti tiek kasdienėje aplinkoje, tiek naudojant netikėtus objektus.

Cheminiai eksperimentai. Dramblių dantų pasta: Edukaciją vainikavo įspūdingas cheminis eksperimentas – „Dramblių dantų pasta“, kuris sudarė galimybę mokiniams susipažinti su cheminėmis reakcijomis ir jų praktiniu taikymu.

 

Refleksija ir pasiekimai

Edukacijos pabaigoje vyko „Kahoot“ refleksijos žaidimas, kuris leido įvertinti įgytas žinias, o pasibaigus edukacijai visi dalyviai buvo apdovanoti pažymėjimais.

Projektas „Eksperimentų rinkinys“ suteikė mokiniams galimybę praktiškai tyrinėti mokslą, ugdyti analitinius gebėjimus ir skatinti smalsumą. Šis projektas ne tik padėjo įgyvendinti Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo pažangos planą, bet ir prisidėjo prie kokybiško, įtraukiojo ir kultūrinio STEAM ugdymo stiprinimo.

Į viršų