Projektas „Jaunieji mokslininkai“

Projektas dalinai finansuojamas Marijampolės savivaldybės lėšomis 

Projekto tikslas – mažinti Mokinių mokymosi praradimus, patirtus dėl COVID-19, didinti mokymosi motyvaciją, stiprinti žinias, gebėjimus ir įgūdžius matematikos, gamtos mokslų ir kalbų srityse.

Projekto aktualumas:

Lispa mokyklos parinė vasaros stovykla Jaunieji mokslininkai – tai gerosios praktikos programa, kuri sudaryta remiantis darbu su vaikais tiksliųjų mokslų bei inžinerijos srityse. Siekiant mažinti mokinių mokymosi praradimus, patirtus dėl COVID-19 bus pasitelkiamos inovatyvios priemonės ir išbandytos darbo su vaikais metodikos, kurios ne tik įtrauks į domėjimąsi mokslu, bet didins mokymosi motyvaciją, stiprins žinias, gebėjimus ir įgūdžius matematikos, gamtos mokslų ir kalbų srityse.

Sprendžiamos problemos:

  • Ugdyti vaikų matematikos gebėjimus, organizuojant įraukias veiklas, matematikos ir programavimo varžybas, skatinančias kūrybiškumą, kritinį mąstymą bei didinančias matematinio komunikavimo gebėjimus.
  • Organizuoti chemijos, fizikos ir medicinos laboratorijų veiklas, kuriose vaikai atliks eksperimetus, susipažins su gamtos reiškiniai bei didins technologijų taikymo įgūdžius.
  • Organizuoti laisvalaikio veiklas, skirtas kalbų pažinimui, žodyno plėtojimui ir kalbinio gebėjimų didinimui.

Tikslui pasiekti planuojamos veiklos:

  • Vaikai susipažins su robotikos, elektronikos ir mechatronikos paslaptimis, kurs savo projektus, darbuosis komandose ir pasiners į išradėjo vaidmenį.
  • 3D projektavimas. Mokydamiesi 3D modeliavimo mokysis geometrijos ir SI matavimo sistemos pritaikymo braižyboje. Stovyklos metu vaikai mokysis kurti virtualius labirintus bei atkurti realius baldus.
  • Virtuali realybė (VR). Technologija labiausiai atskleidžianti vaikų kūrybiškumą, nes vaikai su VR akiniais galės piešti trimačius piešinius. Taip pat šį įranga leis realiai vaikščioti po vaikų sukurtus labirintus ir jame ieškoti atkurtų baldų.
  • Mokslininkų laboratorija. Lispa mokykla turinti visą aibę jutiklių ir daviklių atliks įvairius eksperimentus, t.y. nuo širdies kardiogramos atlikimo iki radiacijos lygio pamatavimo. Su turima įranga bus atliekami fizikos, medicinos, beologijos ir chemijos eksperimentai.
  • Medijos ir grafika. Vaikai patys galės tapti medijų specialistais, užsiimti fotografija, filmavimu. Scenarijų rašymas ir įgarsinimas ugdys kalbinius gebėjimus, skatins sudėtingesnio žodyno plėtojimą, rišlaus teksto kūrimą bei pasakojimą.

Kitos naujienos

Scroll to Top