Besidomintiems programavimu…

Programavimas patrauklus šių dienų vaikams ir jaunimui. Ne vieną ši veikla įtraukia, o ir profesija yra paklausi. Tad ką verta žinoti besidomintiems programavimu vaikams, jaunimui ir jų tėvams, kad padėtų savo atžaloms realizuoti tikslus?

Kodėl naudinga mokytis programavimo?

Jei susidomime programavimu, turime iš pradžių patys suprasti, kodėl šiandien programavimas yra toks svarbus. Iš tiesų, programavimas primena mokymą, tik šiuo atveju konkrečios užduoties mokote kompiuterį, o kompiuteris jus supras ir jūsų klausys tik tuo atveju, jei mokėsite programavimo kalbą.

Bėgant metams, programavimo kalbos keitėsi, tad vargu ar kas nors suprastų, kas buvo užprogramuota prieš 60 ar 70 metų. Iš pradžių programavimo kalba nė iš tolo nepriminė anglų kalbos, tačiau stengiantis palengvinti programuotojų ir programavimo mokytojų darbą dabar šios kalbos beveik sutampa.

Šiuo metu esama įvairių programavimo kalbų: vienos – specialios, kitos bendros, tinkančios atlikti daugeliui užduočių. Atskiros programavimo kalbos naudojamos plėsti interneto tinklui, statistikai, inžineriniam darbui. Kitos gali būti naudojamos įvairioms programoms kurti.

 

Šiais laikais programavimas reikalingas kone kiekvienam verslui plėtoti. Tad įmonėms visame pasaulyje vis labiau reikalingi programuotojai. Ateityje, panašu, programuotojų poreikis dar labiau išaugs, todėl prieš patenkant į darbo rinką programavimo mokytis yra naudinga.

Mokėti programuoti bus kone taip pat svarbu, kaip rašyti ir skaityti

Programavimui pradėjus žengti pirmuosius žingsnius, juo naudojosi tik specialų išsilavinimą įgiję technologijų specialistai. Bet dabar padėtis pasikeitė. Keičiasi ir pats programavimo principas – dabar programinės įrangos kūrėjai stengiasi, kad programavimo mokytis ir išmokti nebūtų sunku.

Šiais laikais nemažai darbdavių ieško vienokių ar kitokių specialistų, kurie, be savo specialybės, dar mokėtų ir programuoti. Darbdaviai pasiryžę tokiems specialistams mokėti daugiau. Vis daugiau atsiranda ir programavimo kursų, mokyklų ar įvairių seminarų, kuriuose žmonės mokomi programuoti, o tai taip pat liudija, kad programuotojų poreikis didžiulis.
Panašu, kad ateityje programuoti bus kone taip pat svarbu, kaip skaityti ar rašyti.

Kaip vaikus sudominti programavimu?

Mokantieji programavimo teigia, kad svarbiausia neversti besimokančiojo skubėti. Tai ypač taikytina mokant vaikus.

Jeigu apie programavimą bus pasakojama nuobodžiai, sausai, pateikiama daug teorinės medžiagos, vaikams tai tebus tarsi dar viena nuobodi pamoka mokykloje. Geriau pabandyti vaikus kviesti į magišką programavimo pasaulį, leisti jiems žaisti, patiems ieškoti išeičių, paskatinti kažką sukurti.

Vaikai nesuteiks reikšmės pasakymui, kad jie turi mokytis programavimo, nes ateityje to gali prireikti darbe. Vaikams turi būti smalsu išbandyti programavimą, juos turi dominti technologijos – taip jie ieškos smalsumą patenkinančio darbo, kuris patiktų.

Technologijos šiais laikais vystosi itin sparčiai, ir net maži vaikai jau gali naudotis kai kuriais technologiniais sprendimais. Todėl svarbu sudominti vaikus programavimu iš esmės, ne tik žaidimo tikslais. Anksti sužadintas smalsumas neišblės visą gyvenimą, vaikai norės ir toliau programuoti.

Ateities programuotojai

Akivaizdu, kad programavimas – reikšminga ateities pasaulio dalis. Juk informacinės technologijos jau keletą dešimtmečių keičia žmonių gyvenimus iš esmės. Be žmogaus sukurtos programinės įrangos neklestėtų verslai. Dėl šios priežasties panašu, kad šių dienų programų kūrimo specialistai išgyvena aukso amžių. Atsižvelgiant į naujausias programavimo tendencijas galima manyti, kad programinės įrangos kūrimas netolimoje ateityje gerokai pasikeis, tobulės, tačiau užims tokią pat svarbią vietą mūsų gyvenime.

Šaltinis – Suvalkietis (2021-04-21)
https://www.suvalkietis.lt/2021/04/21/besidomintiems-programavimu/

Kitos naujienos

Ko galima išmokti Marijampolėje?

Inžinerija, dizainas, programavimas – kertinės mūsų miesto centre įsikūrusios neformaliojo švietimo mokyklos LISPA sritys....

Scroll to Top