Verslo požiūris į vaikų švietimą – atsinaujinus Lispa mokykla

Inžinerija – tai viena plačiausių disciplinų, kurios technikos sferose praktiškai taikomos, galima sakyti, visų mokslo šakų žinios. Pastaruoju metu inžineriai naudoja itin daug kompiuterinės technikos programų, ypač kompiuterinio modeliavimo, kompiuterinio projektavimo ir kitų informacinių technologijų, kurios ženkliai padidina inžinerinės veiklos efektyvumą. Ši sritis tobulėja taip sparčiai, jog rodos jai negalioja jokios ribos, todėl kartu su pačia sfera sparčiai tobulėti privalo ir visi profesijos atstovai – inžinieriai, kurių šiuo metu yra pasigendama. Marijampolės miestas gali didžiuotis perspektyvia ateitimi inžinerijos sričiai, nes miesto centre įsikūrusi neformaliojo švietimo mokykla LISPA jau antrus metus ugdanti IT bendruomenę, nuo pačių mažiausių iki suaugusiųjų, šiuo metu skirs dar didesnį dėmesį inžinerijai, nes kartu su UAB „Espro servisas“ praeitų metų pabaigoje pasirašyta paramos sutartimi modernizuotos klasės pasipildė išskirtinėmis elektrotechnikai skirtomis priemonėmis ir įrankiais. Šių modernių mokymo klasių tikslas – atrasti visus potencialius inžinerijos specialistus ir auginti juos nuo mažų dienų, suteikiant visas galimybes tobulėti ir žengti koja kojon su technologijomis. UAB „Espro servisas“ įmonės vadovo teigimu, norint tapti profesionaliu technologijų specialistu, nepakanka keleto metų studijuojant universitete, tad būtent šia modernizavimo programa siekiama padėti pamatus būsimų technologijų specialistų karjerai ir paruošti juos aukštosioms mokykloms bei įžiebti dar didesnį norą ir siekį pažinti bei galbūt net prisidėti prie technologijų plėtros.

Pats paramą teikiančios įmonės „Espro servisas“ vadovas pasakoja apie anksti pradėtą elektrotechnikos specialisto karjerą. Trylikametis berniukas, tuo metu ko gero dar nenutuokiantis apie savo ateities kelią, atrado akyse žiburius įžiebiančius užsiėmimus radijo ryšių bei radijo konstruktorių būreliuose. Balsupių kaime gimęs ir augęs Giedrius yra be galo dėkingas už galimybę lankyti šiuos būrelius ir atrasti savo mylimą veiklą, tačiau patenkinti augantį susidomėjimą elektrotechnika nebuvę lengva, nes kaip ir kiekvienam jaunam žmogui mažame miestelyje finansai buvę riboti, o įranga reikėję pasirūpinti pačiam, tad dažnu atveju buvo pasirinkti pigiausi variantai. Tačiau vyro išskirtos pagrindinės vertybės – noras ir atsidavimas neskaičiuojant darbo valandų. Iš Marijampolės į šalies sostinę išvykęs Giedrius nuo elektrotechnikos taip ir nepabėgo, o sukaupęs tam tikrą patirtį bei finansus atsigręžė į miestą, iš kurio pats yra kilęs. „Išgirdus apie Lispa mokyklą užplūdo sentimentai“ – sako Giedrius. „Pajutau norą, tarsi vidinį raginimą atiduoti duoklę savo miestui ir užtikrinti, kad tokie vaikai kaip aš turėtų prieigą ir visas galimybes savęs atradimui ir tobulinimui.“

Neformaliojo švietimo mokykla Lispa nuoširdžiai džiaugiasi galėdama prisidėti prie tokių kilnių tikslų įgyvendinimo. Mokykloje vykdoma kone dvidešimt skirtingų programų, siekiančių patenkinti kiekvieno lūkesčius, o programa „Mechatronika“ yra viena universaliausių, skirta mokiniams, norintiems išreikšti save bei įgyti žinių skirtingose informacinių technologijų srityse. Programa vykdoma dviem lygiais: vyresniųjų ir jaunesniųjų grupės. Nors ši programa yra įvairialypė, ji yra orientuota į keturias veiklos kryptis: programavimą, modeliavimą, meninę saviraišką ir svarbiausia – inžineriją. Būtent pastarajai naujai gauta įranga pasitarnaus labiausiai. Programos tikslas yra motyvuoti ir skatinti vaiką kurti suteikiant jam daugiau laisvės pačiam generuoti idėjas ir jas paversti realybe, taip įgyjant didesnį pasitikėjimą savimi ir savo idėjomis.

Mokytojai įrangą mato kaip galimybę vaikams tapti savarankiškesniems kūrėjams, vykdantiems projektą nuo pat pradžios iki pabaigos. Tai leis jiems suvokti kiekvieno projekto techninį sudėtingumą, gamybos procesą, jo trukmę ir kitas subtilybes. Taip, praktikos metu, visos teorinės žinios bus įsisavinamos greičiau ir efektyviau – pačių mokinių tyrinėjimo ir pažinimo principu. Žinoma, mokytojai yra pasiruošę konsultuoti ir padėti susidraugauti su visais prietaisais bei konsultuoti kūrybos procese tam, kad net iš pirmo žvilgsnio pasirodę neįmanomi vaikų sumanyti projektai virstų realybe. Be to, įrangos kiekis pagreitins gamybos procesą pamokų metu ir užtikrins, kad nei vienam vaikui netektų laukti kol tam tikras prietaisas yra naudojamas, nes kiekvienas grupės narys turės po savąjį įrangos komplektą tiesiai sau po ranka. 

Tokie Lispa mokyklos atnaujinimai verčia dar nekantriau laukti karantino pabaigos ir pažinties su gauta įranga. Pagal projektą „Savanorystė ateities perspektyvoms“ neformaliojo švietimo mokykloje savanoriauja keletas vaikinų, trokštančių plėsti savo pažinimo ribas elektrotechnikos sferoje. Savanorystės pradžioje sukonstravę apsauginės kepurės modelį, lazerių kambarį, išmaniąsias žaliuzes ir kitus projektus sako, jog inžinerijoje ir elektrotechnikoje galimybių lubos labai aukštos, tereikia pasitelkti fantaziją ir nepagailėti laiko žinių gilinimui. Be to, vaikinai pastebi, jog internete gausu informacijos, įvairių idėjų bei patarimų prieinamų kiekvienam, tad paieškojus įkvėpimo ten, turint prieigą prie inovatyvios technikos ir profesionalų, dirbančių Lispa mokykloje, konsultacijas projektus galima kepti vieną po kito. Todėl teliko sulaukti kada pandemija aprims ir esant galimybei grįžti prie kontaktinio mokymo Marijampolės centre duris atvers atsinaujinusi mokykla Lispa, kurios kolektyvas su plačiomis šypsenomis pasitiks kiekvieną informacinių technologijų mylėtoją ir kantriai lydės jį pažinimo keliu!

Kitos naujienos

Ko galima išmokti Marijampolėje?

Inžinerija, dizainas, programavimas – kertinės mūsų miesto centre įsikūrusios neformaliojo švietimo mokyklos LISPA sritys....

Scroll to Top