Ko galima išmokti Marijampolėje?

Inžinerija, dizainas, programavimas – kertinės mūsų miesto centre įsikūrusios neformaliojo švietimo mokyklos LISPA sritys. Viso to pradmenis galima įgyti čia. Rengiami mokymai grupėms, norintys labiau tobulėti mokosi individualiai – yra visos galimybės ir pakankama techninė bazė.

Neseniai mokykla įsigijo naujos įrangos. Ji ypač naudinga besimokantiems inžinerijos pagrindų.

Inžinerija – tai viena plačiausių disciplinų, joje taikomos, galima sakyti, visų mokslo šakų žinios. Pastaruoju metu inžinieriai naudoja itin daug kompiuterinės technikos programų, ypač kompiuterinio modeliavimo, kompiuterinio projektavimo ir kitų informacinių technologijų. Ši sritis sparčiai tobulėja, todėl kartu su pačia sfera sparčiai tobulėti privalo ir visi profesijos atstovai – inžinieriai, kurių šiuo metu pasigendama.

LISPA jau antrus metus ugdo informacinių technologijų (IT) bendruomenę – nuo pačių mažiausių iki suaugusiųjų. Mokomasi įvairių disciplinų – dizaino, programavimo, mechatronikos, jau minėtosios inžinerijos ir kitų.

Rėmėjų dėka LISPA modernizuotos klasės pasipildė išskirtinėmis elektrotechnikos priemonėmis ir įrankiais. Modernių mokymo klasių tikslas – atrasti potencialius inžinerijos, dizaino, programavimo ir kitų sričių specialistus ir auginti juos nuo mažų dienų: suteikti visas galimybes mokytis pageidaujamos disciplinos, tobulėti kartu su tobulėjančiomis technologijomis. Juolab kad norint tapti profesionaliu technologijų specialistu, nepakanka kelerius metus studijuoti universitete. Pamatus būsimų technologijų specialistų karjerai būtina padėti kuo anksčiau – tai LISPA mokyklos koncepcija. Jos rengiami mokymai padeda pasiruošti studijoms aukštosiose mokyklose. Ne vienam besimokančiam gimsta ir siekis prisidėti prie technologijų plėtros.

Mokykloje veikia kone dvidešimt skirtingų programų, taigi daugelis gali patenkinti savo lūkesčius, specializuotis pasirinktoje srityje. Pavyzdžiui, programa „Mechatronika“ yra viena universaliausių, skirta mokiniams, norintiems išreikšti save, įgyti žinių skirtingose informacinių technologijų srityse. Yra du programos lygiai, vyresniųjų ir jaunesniųjų grupės. Nors ši programa įvairialypė, ji labiausiai orientuota į keturias veiklos kryptis: programavimą, modeliavimą, meninę saviraišką ir inžineriją. Programos tikslas yra motyvuoti ir skatinti vaikus bei jaunimą kurti, suteikti jiems daugiau laisvės patiems generuoti idėjas ir jas paversti realybe, taip įgyti didesnį pasitikėjimą savimi ir savo idėjomis.

Mokymo bazė suteikia galimybę vaikams tapti savarankiškais kūrėjais, sumanytą projektą įgyvendinančiais nuo pat pradžios iki pabaigos. Stengiamasi išmokyti juos suvokti kiekvieno projekto techninį sudėtingumą, gamybos procesą, jo trukmę ir kitas subtilybes. Praktiniuose užsiėmimuose teorinės žinios įsisavinamos greičiau ir efektyviau – pačių mokinių tyrinėjimo ir pažinimo principu. Mokytojai yra pasiruošę konsultuoti ir padėti susidraugauti su visais prietaisais. Stengiamasi, kad netgi „neįmanomi“ vaikų sumanyti projektai virstų realybe.

Mokykloje esančios įrangos pakanka, kad vaikams netektų laukti, kol jiems reikalingas prietaisas atsilaisvins – kiekvienas grupės narys dabar turės po atskirą įrangos komplektą.
Mokykloje savanoriauja keletas vaikinų, trokštančių plėsti savo pažinimo ribas elektrotechnikos sferoje. Jie jau yra sukonstravę apsauginės kepurės modelį, lazerių kambarį, išmaniąsias žaliuzes. Vaikinai pastebi, jog internete gausu informacijos, įvairių idėjų ir patarimų, prieinamų kiekvienam. Tad turint prieigą prie inovatyvios technikos ir pasitelkus profesionalų, dirbančių mokykloje, konsultacijas, galima kurti įkvėpimo padiktuotus projektus.

Šaltinis – Suvalkietis (2021-04-21)
https://www.suvalkietis.lt/2021/04/21/ko-galima-ismokti-marijampoleje/

Kitos naujienos

Scroll to Top