Savanoriavimo galimybės Lispa mokykloje | Mokykla LISPA

Naujienos

Naujienos

Savanoriavimo galimybės Lispa mokykloje

Praėjusiais metais Lispa mokykla gavusi savanorius priimančios organizacijos akreditaciją, šiandien gali pasidžiaugti trimis savanorišką tarnybą įvykdžiusiais savanoriais: Nojumi, Justu ir Salvija. Visi trys savanoriai yra žingeidūs mokiniai, gimnazistai, žvelgiantys į ateitį ir ieškantys savo kelio bei perspektyvų.

Vaikinai savanoriaudami labiau gilinosi į mechatroniką, elektroniką, inžineriją bei programavimą, tad savanoriškos tarnybos metu jie vykdė tokius projektus kaip:

  • robotas bitutė;
  • išmanioji kepurė, kurios prototipas potencialiai galėtų būti naudingas statybose, kur naudojami triukšmingi ir pavojingi prietaisai (kepurės sensoriai reaguoja į garsą: esant dideliam triukšmui nešiotojui uždeda apsauginius akinius, o triukšmui nutilus, akiniai automatiškai pakeliami);
  • programėle valdomos žaliuzės;
  • lazerių kambarys – kliūčių ruožas, kurį žaidėjas turi praeiti neužkliudęs nei vieno lazerio spindulio; 
  • karantino laikotarpiu mokėsi 3D modeliavimo, kūrė pcb plokštes, node.js serverius bei susipažino su skirtingais arduino moduliais.

Abu vaikinai pasakoja, jog informacinėmis technologijomis domisi jau seniai. Stiprius informatikos pagrindus jie išmoko savarankiškai, o vėliau lankė robotikos bei programavimo būrelius. Tad sužinoję apie galimybę savanoriauti, priėmė ją kaip progą “pasimatuoti” profesiją, atrasti save ir nuspręsti, ar informacinės technologijos yra būtent ta sritis, kurioje jie nori specializuotis. 

Šiek tiek apmaudu, jog karantinas neleido pilnavertiškai išnaudoti savanoriškos tarnybos, tačiau Nojus su Justu džiaugiasi įgyta patirtimi, naujomis žiniomis, dėkoja Lispa mokyklos kolektyvui bei sako, jog karantino apribojimams atlaisvėjus mielai tęstų bendradarbiavimą su tokiais profesionaliais, geranoriškais, visada pasiruošusiais padėti ir į visus klausimus atsakančiais mokytojais.

Trečioji savanorė Salvija pasakodama apie patirtį Lispa mokykloje taip pat pamini nemažai aspektų, kuriais gali pasidžiaugti. Mergina savanoriškos tarnybos metu dirbusi grafinio dizaino, spaudos bei fotografijos srityje, kaip didžiausius savanorystės pliusus įvardina ne tik naują patirtį ar žinias, bet ir asmeninį augimą bei tobulėjimą. Lispa mokyklą ji apibūdina kaip aplinką, suteikiančią saugumo jausmą laisvai bendrauti ir reikšti savo idėjas, nes visos jos bus išgirstos ir į jas bus atsižvelgiama. Salvija sako, jog savanoriavimas suteikė nemažai gyvenimiškos patirties, todėl ir ateityje planuoja skirti savo laiko Lispa mokyklai, tobulėti ir prisidėti prie būsimų projektų.

Lispa mokyklos kolektyvas džiaugiasi matydamas savanorių šypsenas ir girdėdamas teigiamus jų atsiliepimus. Esame dėkingi už bendradarbiavimą, kuris buvo naudingas tiek savanoriams, tiek mums, linkime visokeriopos sėkmės ir tikimės, jog ateityje mūsų keliai susikirs dar ne kartą!