19/20 mokslo metų uždarymas

Naujienos

Naujienos Pranešimas

19/20 mokslo metų uždarymas

Liepos 18 dieną uždarėme pirmuosius Informacinių technologijų mokyklos „LISPA“ mokslo metus. Nors karantinas ir pažėrė nemažai staigmenų, kurių dauguma nebuvo malonios, mes be galo džiaugiamės galėję prisidėti net prie 213 mokinių tobulėjimo – nuo pačių jauniausių darželinukų iki abiturientų, kurie turėjo galimybę mokintis net 13-oje skirtingų programų.

Reaguodami į SAM keliamus renginių organizavimo reikalavimus, pasibaigus karantinui, mokymo programas uždarėme grupėmis. Pirmieji mokslo metus pabaigę – tai VR grafikos, Elektronikos ir Mechatronikos programų mokiniai, kurių sukurtus rezultatus tėveliams bei patiems mokiniams apžvelgė ir pristatė šių grupių vadovai. VR grafikos programos mokiniai per mokslo metus pažinę įvairias grafikos technologijas, sukūrė savo baigiamuosius darbus – portretus, kuriuos įgyvendino namuose dirbdami nuotoliniu būdu ir naudodami grafikos planšetes. Inžinerijos programų Elektronikos ir Mechatronikos rezultatus kiekvienas susirinkusysis galėjo apžiūrėti gyvai ir įsitikinti jų funkcionalumu. Elektronikos mokinių darbai – su 3D spausdintuvu atspausdinti žaislai su integruotomis elektros grandinėmis. Vyresniųjų mokinių darbai nuo jaunesniųjų išsiskyrė tuo, kad asmeniniuose projektuose buvo integruoti valdymo kontroleriai.

Antrąją uždarymo grupę sudarė patys jauniausieji Lispa mokiniai, t.y. Starto, WeDo ir WeDo & MicroBit programų dalyviai. Karantinas šių mokymo programų dalyviams sukėlė daugiausiai iššūkių. Nors jie dar tik pradedantys informacinių technologijų vartotojai, tačiau su nuotoliniu mokymu susitvarkė puikiai. Netekę galimybės dirbti su LEGO konstruktoriais, mokiniai robotus projektavo namų sąlygomis. Rezultatai stulbinantys. Per devynias nuotolinio darbo pamokas vaikai sukūrė savaeigius robotus. Galime teigti, kad patys jauniausi Lispa mokyklos mokiniai dirbdami nuotoliniu būdų pasiekė didžiausią progresą. Starto programos mokiniai, taip pat, kaip ir robotikos programų mokiniai, asmeniniams projektams pasirinko savaeigius robotus.

Trečiuoju mokslo metų uždarymo etapu susirinko patys vyriausieji Lispa mokyklos mokiniai, visus metus mokinęsi programavimo subtilybių. C++, C# ir IT egzamino programų mokiniai ne tik apžvelgė visų metų eigą bei kilusius sunkumus, bet ir pristatė karantino laikotarpiu sukurtus asmeninius projektus, t.y. sukurtas programas bei kompiuterinius žaidimus. Vienas įsimintiniausių projektų – tai 8 klasės mokinio sukurta teksto redaktoriaus programa, naudojant C++ programavimo kalbą.

Į kitą uždarymo renginį atkeliavo Gamer ir Unity programų dalyviai, kurie pristatė savo sukurtus kompiuterinius žaidimus bei pademonstravo jų funkcionalumą. Gauti rezultatai pranoko lūkesčius, nes sukurti žaidimai leido pasinerti į virtualias pramogas.

 

Mokslo metų uždarymą vainikavo Rotary 3D bei EV3 robotikos programų mokinių darbų pristatymas ir pažymėjimų įteikimas. Rotary 3D programos mokiniai įvertino savo projektuotus gyvenamųjų namų projektus, kurie buvo atspausdinti su 3D spausdintuvais, o EV3 robotikos moksleiviai apžvelgė nuotolinio darbo rezultatus, kurie buvo pagaminti su lazeriu bei integruotais Arduino mikrovaldikliais.

Per šiuos metus teko dirbti tiek tiesiogiai, tiek nuotoliniu būdu dvejuose miestuose – Marijampolėje ir Vilkaviškyje. Dirbome trijose Marijampolės mokyklose: Sūduvos gimnazijoje, J. Totoraičio progimnazijoje, P. Armino progimnazijoje, taip pat S. Neries vidurinėje mokykloje Vilkaviškyje bei trijuose Marijampolės darželiuose: Rūtos, Šaltinėlio bei Vaivorykštės. Per visą šį laiką sutikome daug talentingų vaikų, besidominčių informacinėmis technologijomis ir turinčių savitų idėjų. Džiaugiamės, jog karantinas mūsų nesustabdė ir galėjome pabaigti daugumą vaikų asmeninių projektų. Dėkojame vaikams ir jų tėveliams už įdėtas pastangas ir atkaklų darbą namuose. Taip pat tariame ačiū ir programų mokytojams, kurie stengėsi ir rūpinosi, kad būtų atsakyta į kiekvieną iškilusį klausimą. Dėkojame visiems partneriams, rėmėjams ir draugams prisidėjusiems prie Lispa mokyklos idėjos įgyvendinimo. O visiems mūsų mokiniams linkime daug naujų idėjų, didelės sėkmės jas įgyvendinant ir nuolatinio tobulėjimo, prie kurio, tikimės, jog galėsime prisidėti jau ateinančiais mokslo metais.