Informacinių technologijų ugdymo įstaiga „LISPA mokykla“ įsivertino pusmečio rezultatus | Mokykla LISPA

Naujienos

Naujienos Pranešimas Technologijos Užsiėmimai

Informacinių technologijų ugdymo įstaiga „LISPA mokykla“ įsivertino pusmečio rezultatus

2019 m. veiklą pradėjusi Marijampolės informacinių technologijų ugdymo įstaiga  „LISPA mokykla” vertina tarpinius rezultatus. Įsteigta siekiant patenkinti vis didėjančius vaikų informacinių technologijų žinių poreikius, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir užtikrinti pilnavertę savirealizaciją mokykla džiaugiasi pirmaisiais pasiekimais IT neformalaus švietimo srityje.

„LISPA mokykloje” – net 237 priešmokyklinio amžiaus vaikai ir moksleiviai

Marijampolėje  „LISPA mokyklą” gruodžio mėnesį lankė 237 moksleiviai, iš jų – 45 priešmokyklinio amžiaus mokiniai, 91 – 1-4 kl. mokiniai, 72 – 5-8 kl. mokiniai ir 29 gimnazistai, kurie mokosi 14 skirtingų mokymo programų. Viena, 13 moksleivių grupė, kiekvieną penktadienį renkasi ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje. Daugiausiai vaikų sulaukiama iš Marijampolės Rimanto Stankevičiaus pagrindinė mokyklos, Marijampolės marijonų gimnazijos bei Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos.

„LISPA mokykla“ didelį dėmesį skiria vaikų ir jų tėvelių patogumui, dėl to veikla vykdoma ne tik savo patalpose (Pramonės g. 1A, Marijampolė), bet ir kitose ugdymo įstaigose: Marijampolės Petro Armino ir  Jono Totoraičio progimnazijose bei Marijampolės Sūduvos gimnazijoje. O su priešmokyklinio amžiaus vaikais dirbama Marijampolės vaikų lopšeliuose-darželiuose „Rūta“, „Šaltinėlis“ bei „Vaivorykštė“, pasiūlydami įvairias lokacijos sutaupome jų laiką bei transportavimo kaštus“ – teigia  mokyklos įkūrėjas Vaidas Baranauskas.

Mokyklai – UAB „Mantinga“ ir kitų verslo įmonių bei Marijampolės savivaldybės parama

„Žvelgiant į pirmųjų veiklos metų duomenis, skaičiai džiugina. Per antrąjį praėjusių metų pusmetį pasiekti įspūdingi rezultatai: atidarytos naujos mokymo erdvės su visa reikalinga infrastruktūra, surinkta profesionalių mokytojų, IT specialistų bei administracijos darbuotojų komanda, dėstoma 14 programų 21 moksleivių grupei. Kartais ir patiems sunku patikėti, kad tai pavyko pasiekti per tokį sąlyginai trumpą laiką. Bet viso to nebūtų be kelių sudedamųjų: intensyvaus darbo bei ištikimų partnerių“ – teigia V. Baranauskas.

Tapti viena moderniausių Marijampolės regiono vaikų neformaliojo švietimo įstaigų „LISPA mokyklai“ padėjo suvienytos verslo ir švietimo atstovų jėgos, kurie patikėjo mokyklos vizija bei informacinių technologijų švietimo svarba Marijampolės jaunimui. Pagrindiniu „LISPA mokykla“ rėmėju tapo UAB „Mantinga“, kurie skyrė ženklų finansavimą pačiu svarbiausiu – mokyklos įkūrimo metu ir toliau padeda patarimais bei finansiniu indėliu.

 „LISPA mokyklos“ veiklą remia ir palaiko ir daugiau verslo įmonių: UAB „Apto IT“ prisidėjo įrengdami mokyklos interneto tinklą bei skirdami finansinę paramę mokymo metu reikalingoms priemonėms įsigyti, UAB „Didma“ skirtos paramos dėka įsigyta dalis užsiėmimams naudojamos kompiuterinės įrangos, Marijampolės savivaldybės skirita parama naujų mokymo programų kūrimui bei įgyvendinimui.

2020m. planuose – įkurti 2 naujas mokymo klases, stiprinti administracinę ir metodinę bazę

„Pasiekti rezultatai džiugina, tai tik įrodo, kad esame teisingame kelyje: užmegztas platus bendradarbiavimo tinklas, motyvuoti ir puikius pasiekimus rodantys moksleiviai, jaučiamas stiprus verslo organizacijų, mokyklos bendruomenės bei visuomenės palaikymas leidžia kelti dar ambicingesnius tikslus ir šiais metais“ – džiaugiasi V. Baranauskas.

Šiuo metu mokykla investuoja į moderniausią įrangą, kuri leis jau vasario mėnesį atverti naujų klasių duris ir taip bus sudarytos sąlygos esamiems bei naujiems  moksleiviams suteikti dar kokybiškesnes mokymo paslaugas. Tokiu būdu bus siekiama užtikrinti, kad moksleiviams būtų dėstomos tos pačios programos, pagal kurias mokomi Suomijos, Švedijos ar kitų IT srityje pažengusių šalių mokiniai.

„Jaučiame didelį poreikį, kai vyresnių klasių moksleiviams dirbti su savo projektu neužtenka vien formalių užsiėmimų valandų, sieksime sudaryti jiems galimybę dirbti bet kuriuo jiems patogiu metu, darbo dienomis ir savaitgaliais. Planuojame sukurti sąlygas, kad 2020 m. mokykla veiktų 24/7 principu – būtų prieinama moksleiviams ištisą parą, kiekvieną savaitės dieną.

Didelį dėmesį skirsime esamos metodikos atnaujinimui bei naujų mokymo programų kūrimui – siekiame, kad mūsų mokykla atitiktų pačius aukščiausius neformaliojo ugdymo įstaigos standartus. Pusiaukelėje sustoti neketiname, turime ambicingų planų ir esame atviri bendradarbiavimui. Tikime tuo, kad dirbant net ir mažesniame mieste, vaikai ir jaunimas gali gauti patį geriausią išsilavinimą. Esame atviri ir kviečiame visus suinteresuotus mūsų vaikų ir jaunimo ateitimi – kurti mūsų ateitį kartu“ – kviečia Vaidas Baranauskas.

 „LISPA“ – viešoji įstaiga, įkurta siekiant patenkinti vis didėjančius vaikų informacinių technologijų (IT) žinių poreikius, ugdyti vaikų kūrybiškumą, kritinį mąstymą ir užtikrinti pilnavertę savirealizaciją. Mokyklos misija – organizuoti inovacijų bei informacinių technologijų švietimą ir kurti vieningą IT bendruomenę,  kuriančią pridėtinę vertę Marijampolės regionui ir konkuruojančią tarptautinėje rinkoje.