„Inovacijų dirbtuvės" festivalyje „Reali virtualybė 2. (Už)kurkime meną“

Naujienos

Naujienos Technologijos Užsiėmimai

„Inovacijų dirbtuvės” festivalyje „Reali virtualybė 2. (Už)kurkime meną“

Lapkričio 30 d. vykusiame Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos organizuotame festivalyje „Reali virtualybė 2. (Už)kurkime meną“ kvietėme apsilankyti LISPA mokyklos rengtose „Inovacijų dirbtuvėse“. Jaunieji technologijų entuziastai trumpam pasinėrė į inovacijų pasaulį ir susipažino su šiuolaikinių technologijų teikiamomis galimybėmis ir kuriamais stebuklais.

Renginio metu, ne tik daugiau sužinoti, bet ir save išbandyti, lankytojai galėjo trijose srityse:

  1. Kaip projektuojami namai, tiltai ar net ištisi miestai? Su 3D projektavimo subtilybėmis dalyviai susipažino 3D dirbtuvių metu. Nesudėtinga, bet daug kūrybos galimybių siūlanti kompiuterinė programa leido įsijausti į architektų vaidmenis ir ne tik pasvajoti, bet ir susiprojektuoti savo ateities namus!
  2. Ar žinote, ko reikia norint pasigaminti raktų pakabuką ar magnetuką? Šiais laikais aštrūs juvelyrų įrankiai nebereikalingi, nes šiuolaikinių technologijų dėka užtenka kompiuterinės grafikos programos ir nedidelio lazerinio įrenginio. Susipažinę su gamybai reikalingų programų ir įrangos veikimo principais, festivalio lankytojai turėjo galimybę patys susikurti norimo dizaino magnetukus.
  3. Ar žinote, kaip veikia LED šviesos? Arba kaip atsiranda garsas paspaudus durų skambutį? Kasdieninių įrenginių veikimo paslaptis mažieji lankytojai aiškinosi elektronikos kampelyje. Į pagalbą pasitelkę paprastus konstruktorius ir fantaziją, dalyviai pasijuto kaip tikri inžinieriai savo rankomis konstruodami ventiliatorius, durų skambučius ar netgi tikrų tikriausius radijo imtuvus!

Džiaugiamės sulaukę gausaus jaunųjų inovacijų gerbėjų būrio ir su nekantrumu laukiame kitų susitikimų!

 

Nuotraukos Virginijos Vaikšnorienės