Išskirtinė informacinių technologijų stovykla „Maker Space" Marijampolėje

Naujienos

Naujienos Pranešimas Projektai Stovyklos Technologijos Užsiėmimai

Išskirtinė informacinių technologijų stovykla „Maker Space” Marijampolėje

Rugpjūčio 19 – 22 dienomis Marijampolės savivaldybės  P. Kriaučiūno viešoji biblioteka dūzgė it tikras bičių avilys – čia pirmą kartą daugiau nei pusšimtis jaunųjų marijampoliečių dalyvavo viešosios įstaigos „Lispa” organizuotoje informacinių technologijų stovykloje „Maker Space“. 

Visą stovyklos laikotarpį dalyviai buvo suskirstyti į 4 grupes pagal amžių ir turėjo galimybę išbandyti keturias skirtingas technologijų kryptis: 3D grafiką bei virtualią realybę, internetinių svetainių programavimą bei žaidimų kūrimą, kompiuterinę grafiką bei lazerių dirbtuves ir elektronikos bei mechatronikos užsiėmimus. 

Kasdien jaunųjų stovyklos dalyvių laukė naujos žinios, paremtos praktinėmis veiklomis, būtent toks ir buvo pagrindinis stovyklos tikslas – suteikti kuo daugiau galimybių jaunuoliams įvairias moderniąsias technologijas išbandyti praktikoje. Kaip teigia  VšĮ „Lispa“ direktorius Vaidas Baranauskas „Veikiant švietimo srityje su šiuolaikiniais jaunuoliais privalome nuolat galvoti apie nestandartinius sprendimus, išskirtinius mokymo metodus bei technikas. To ir siekiame kurdami stovyklos užsiėmimus bei nuolatines mokymo programas.“

Po kiekvienos stovyklos dienos dalyviai galėjo pasidžiaugti bei parodyti tėveliams savo kūrinius: pasidžiaugti savo kurtais ir lazeriu pjaustytais magnetukais, 3D spausdintuvu atspausdintais raktų pakabukais, sukurtais žaidimais ar lenktyniaujančiais šepetėliais. „Nesitikėjome tokio didelio susidomėjimo šia stovykla, registraciją turėjome stabdyti vos po keleto dienų, nes dėl riboto vietų skaičiaus negalėjome priimti visų norinčių. O kiekvieną stovyklos rytą matydami besirenkančius dalyvius, žibančiomis akimis klausiančius „O ką veiksime šiandien?“ net nesuabejojome, kad einame teisingu keliu“ – džiaugėsi V. Baranauskas. 

Stovykla „Maker Space“ yra projekto „Potyrio ir mokslo sintezė“ dalis, kurio pagrindinis tikslas – skatinti Lietuvos vaikų saviraišką ir kūrybiškumą technologijų, meno, inžinerijos ir gamtos mokslų srityse, naudojant moderniausias technologijas, taip užtikrinant pozityvią vaikų socializaciją ir bendradarbiavimą. 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *